Červenec 2015

Péče o kudrnaté vlasy

12. července 2015 v 18:20 | Adél
Doufám že si užíváte léto a prázdniny. Ale i když máme volno, tak by jsme měli pečovat o své vlasy. V tomto článku se zaměřím na kudrnaté/vlnité vlasy.
Já osobně mám kudrnaté vlasy a v jednom směru je mám ráda, protože jsou nádherné, ale v tom druhém směru je o ně celkem velká péče, kterou jim moc nevěnuji a podle toho moje kudrliny vypadají..
Znáte to, když si ráno vyžehlíte vlasy, vyjdete ven a za pár minut je máte hned kudrnaté? To přímo nesnáším.. Po té jsem se rozhodla, že už si je žehlit nebudu, nemá to cenu.

Péče o kudrnaté vlasy je vždy nejnáročnější, ale stojí to za to. Krásné lesklé kudrnaté vlasy bývají totiž ozdobou každé slečny. Kudrnaté nebo vlnité vlasy většinou bývají vysušenější, protože nedoléhají k vlasové pokožce a kožní maz neobalí vlas, tak jako rovné vlasy.

Při úpravě kudrnatých vlasů hlavně nepoužívejte moc tepla, ale spíš je nechávejte volně proschnout.

Přípravky

Kosmetiku pro kudrnaté vlasy volte s rozvahou, pomůže vám zkrotit nepoddajné vlny a zaručí jejich lesk. Kvalitní přípravky na kudrnaté vlasy vykreslí nádherné vlny, zanechají je hydratované a pružné. Pro kudrnaté vlasy doporučuji vyzkoušet řadu Curl Contour od L'oréal Professionnel.

Šampon na kudrnaté vlasy by měl být první základním ošetřením. Dobrý šampon vlasy uhladí, zregeneruje a zároveň dostatečně hydratuje, což je pro vlnité suché vlasy základ. Jako další krok zvolte výživnou masku nebo kvalitní kondicionér. Pro výživu sušších kudrnatých vlasů doporučujeme také použít jako závěrečnou péči olej, který dodá vlasům lesk a ochrání je před nepříznivými vnějšími vlivy. Oblíbeným pomocníkem je keratinový olej Hair oil od značky Brazil Keratin.

Můžete si najít i jinou značku, která vám bude vyhovovat. Hlavně ať jste spokojené vy a vaše vlasy.

Do komentářů mi můžete napsat, jaký šampon používáte vy na vaše vlasy.

máte tady odkaz na jedno video na youtube. Určitě se koukněte.

Líčení k bazénu? Cože?

5. července 2015 v 18:44 | Adél |  Něco jiného
Jaké líčení zvolit k bazénu a malovat se vůbec?

Líčení k bazénu?Cože?

Ano, je divné se líčit k bazénu, ale některé holky tam aspoň bez trochu řasenky ani nevlezou :D jako já..

Chtěla bych vám popsat mé líčení k bazénu:
1) Hydratuju pleť krémem
2) na pupínky si dám malinko korektoru
3)na řasy si dám nepatrné množství voděodolné řasenky
A to je vše..

Přece si na obličej nebudu plácat make-up, když jdu k bazénu. Tím nechci nikoho urazit, vím že má třeba někdo výrazné akné nebo tak.V tom případě proti make-upu nic nemám, ale když má holka pleť celkem čistou, tak není důvod si v létě v tom největším pařáku plácat make-up na hubu.. Když se vám váš obličej nelíbí a nechcete se malovat, tak si dejte na oči brýle (zrcadlovky) a běžte ;) .. To vše vyřeší!

Já soucítím s těma holkama, co se v tom největším pařáku malují, tím nemyslím řasenku, ale make-up.. Kdybych si ho dala já, tak bych ho měla celej rozteklej a to není pro kluky moc oslňující.. Holky, proboha netýrejte sami sebe. Vím, že my češi jsme dá se říct ,čumivej, národ. Prostě všichni na všechny čumíme a porovnáváme se, to vážně nesnáším, i když to sama někdy dělám. Ale to není důvod, si na sebe dávat make-up, když jdu k bazénu..Ať si všichni říkaj co chcou, ale netýrejte se..
Vím že tento článek není uplně to co jste čekali, ale ulevilo se mi..
Protože když vidím u bazénu holky, jak jsou zmalovaný, tak je mi hrozně.. Neříkám, že to není každého věc, protože je, ale chtěla jsem to sem prostě napsat.Mé nové já přes léto?

1. července 2015 v 21:50 | Adél |  Něco jiného

Léto a moje svědomí

Teď když začaly prázdniny, jsem o sobě začala přemýšlet. Furt si říkám, že bych měla začít cvičit, nechat si odrůst barvu, líp se příští rok učit, být přirozenější, atd.. ale něco se pro to musí udělat. Asi bych první začala s mojema vlasama. Mám je několikrát barvené šamponem na vlasy (což teda klasická barva není, dá se vymýt). Moje přírodní barva je takový špinavý blond, pokud si dobře vzpomínám :D ..Začnu si je nějak šetrně zesvětlovat a myslím, že heřmánek je na to výborný..Sice neudělá takový efekt jako ty chemický srajdy, ale budu mít lepší svědomí :) ..A to zároveň souvisí i s tou přirozeností. Už se nebudu tolik malovat. Kluky nezajímám i když se maluju, tak proč to tak přehánět? Mojí kamarádce je 14 a měla tak 20 kluků.Mně je 15 a neměla jsem ani jednoho..Nijak mi to nevadí, ale někdy mi chybí něžné slovo a dotek :( .. Dál je na řadě to cvičení..Furt si říkám, že vyrostu a bude to dobrý, ale známe to :D ..Začnu na sobě aspoň trochu pracovat, abych se cítia lépe.
Co se týče toho učení, tak bych chtěla dát 9.tř s vyznamenáním :D ..Teda snaha snad bude, ale to si říkám každý rok :D ..

Příští rok bych prostě do 9.tř chtěla nastoupit svěží a odpočinutá a připravená si užít ten poslední rok na základce :)..

Moje svědomí mi teď hodně všechno vyčítá a já bych to chtěla napravit.Vím, že to na tento blog asi uplně nepatří, ale nemám to komu říct, tak to aspoň píšu sem.

Tento článek bude mít více dílů..Toto je jen takové uvedení do toho, co chci přes léto podniknout.

Tip: Jestli chcete začít přes léto se změnami, začněte hned. Někam si zapiště své cíle a pokuste je splnit.

Na e-mailu se mě můžete na cokoliv zeptat, ráda odpovím :) .

Tu fotku jsem fotila já :) ..Ta růže je kdyžtak umělá a trvalo mi hodně dlouho než jsem to vyfotila :).